ÕUEST TOIT KAMEELEONILE?

looja hansuke

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Tänases postituses käsitlen parasiitidega seotud müüti. 

[/vc_column_text][vc_column_text]Müüt:  Euroopa metsast/heinamaalt/jõeäärest jne.. putukatekorjamine ja nende söötmine kameeleonile on riskantne kuna võib põhjustada parasiite kameeleonile.

Vastus: RISKI EI OLE.

Seega võite vabalt lasta kameeleonil süüa rohutirtse, kärbseid jne.. õuesolles.

Kameeleoni parasiidid on äärmiselt spetsiifilised!

Euroopas ja Ameerikas elavad putukad (isegi roomajad) ei ole ühegi kameeleoni parasiidi vahendajad / peremeesorganismid, seega on looduslike putukate toitmine ohutu. Jah, need putukad võivad levitada haigusi ja parasiite, kuid nad ei nakku teie kameeleonile.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”1508″ img_size=”large” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Põhimõtteliselt on iga kameeleoni vastkoorunud järglane parasiidivaba. Nad võivad nakatuda ja saada parasiite saastunud keskkonnast vangistuses. JA/Või terraariumist kus varem näiteks elas parasiidiga nakatunud kameeleon ja terraariumi  ei ole korralikult puhastatud ning desifiteeritud. 

Ettevaatlik peaks olema parasiitide suhtes siis kui ostetakse kameeleon ebausaldusväärsetest kohtadest!

Toon välja ka kõige sagedasemad probleemid, millal kameeleon parasiite kannab suure tõenäosusega:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”1509″ img_size=”large” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

  1.  Müüa võib väita, et kameelon on CB aga tegelikult on WC
  2. Kameeleon võib olla loomade edasimüüjalt või loomapoest pärit, kus ei hoolitseta hügieeni- ja karantiinimeetmetest, mistõttu parasiite võib levida nende ebaõige käsitlemise tõttu.
  3. Mõned suured kasvatajad, kes ostavad liinide paranadamiseks WC isendeid ega   käsitle looma karantiinmeetmeid õieti mistõttu nakkuvad ka teised isendid.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Roojaproovi võttes tuleb olla ettevaatlik, et arst ei ajaks segamini pseudoparasiite ehk toiduainetega söödud parasiite ohtlike parasiitidega. Toiduga söödud parasiitidel puudub tähtsus kameeleoni tervislikus seisundis.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_empty_space][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

You may also like

Jäta kommentaar