ELUS VÕI KUNSTTAIMED?

looja hansuke

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Ma pooldan nii palju loomuliku keskkonna loomist kui võimalik.

[/vc_column_text][vc_column_text]Kameeleonid on arenenud looduses miljoneid aastaid ja neil on tugev side elava loodusega. Päris looduses puuduvad kunstlilled ja taimed. Kunsttaimed on ebaloomulikud ja võivad olla ka väga ohtlikud teie kameeleonile.

Elus kameeleonid elavad elusatel taimedel!

Kunsttaimede ohud:

Lihtne saastumine väljaheitega ja tolmuga

Kui kameeleon peaks sööma kunsttaime siis on see ka potentsiaalselt toksiline

Sisaldavad mürgiseid aineid, mis vallanduvad niisutades terraariumi. Need mürgid tekitavad joobeseisundi kameeleonile.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”1547″ img_size=”large” add_caption=”yes” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Süües võib blokeerida sooled ja põhjustada surma

Veega niisutamise korral võib koguneda kunsttaime südamikku liigset vedeliku mis omakorda tekitab probleeme erinevate bakterite ja infektsioonidega, eriti seenhaigustega.

Potentsiaalselt teravad ja piklikud või ebaloomulikud tekstuurid, seega vigastuste oht

Soojusallikaga või UV-kiirgusega võivad toksilised ained lendlema hakata. 

Kui juhuslikult satub kunsttaim soojusallikale liiga lähedal, võib see mürgiseid aineid sulata, deformeerida, põletada.

Kui kameeleon ekslikult üritab seda süüa või haarab putukat kunsttaime lehelt ning kunsttaime leht satub kameeleoni suhu, võib see põhjustada pikaajalist närimist, mis omakorda võib suud kahjustada ja tekib suu mädanik.

Ka putukad võivad hakata sööma kunsttaimi ja kameeleon sööb putukaid. Kõik mida sööb putukas, saab kameeleon endale kui putuka ära sööb.  

Kui kameeleon kestub ja sügab end vastu taimi, et nahka paremini maha saada, võib ta kunsttaime lehega silma saada, see omakorda põhjustab jällegist silmainfektsiooni.

Lisaks kunsttaimed Ei ole loomulikud!

Isepuhastuvad omadused puuduvad

Ei ole antibakteriaalseid ega seenevastaseid omadusi

Küsitletav esteetiline väärtus

Bioindikaatorfunktsiooni puudumine (kui terraariumi mikrokliima on taimedele OK, on ​​loomadele ka see hea ja vastupidi, kui taimed surevad järjekindlalt, on midagi keskkonna suhtes täiesti valesti ka looma jaoks. 

Puudub positiivne mõju niiskusele.

Keskkonnas leiduvate gaaside päevane rütm ei ole loomulikult reguleeritud (elavad taimed, mis annavad O2 päevasel ajal ja CO2 öösel, mis on loomulik ja aitab hoida igapäevast rütmi, korrektset und jne)

Kunsttaimede peale sobib elama ainult plastik kameeleon.

Kasutage ELUS taimi kameeleonitel! 🙂 

Petr Necas[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

You may also like

Jäta kommentaar